пятница, 30 января 2015 г.

ДОВКІЛЛЯ ДЛЯ ЗДОРОВ`Я




Керуючись головним чином розумом, людина перестала прислухатися до своїх інстинктів та інтуіції, тому вони, порівняно з інтелектом, стали слабшими. Сучасна людина неуважна до себе, до свого внутрішнього світу. Вона не шукає відповідей на запитання «Хто я в цьому світі ? Для чого прийшла на Землю?»

Отже, внутрішня дисгармонія людини є головною причиною відсутності гармонії у співіснуванні з суспільством та з природою.

Порушення гармонії у її співіснуванні із суспільством вочевидь виявляється на кожному кроці, наприклад, у непорозуміннях між членами сім’ї та зростанні кількості розлучень. У нашій школі 87 сімей мають статус розлучених, в них 90 дітей. Головною причиною цих явищ є намагання однієї зі сторін привласнити, підкорити собі іншу сторону. Це прагнення набуло найбільш агресивних, жорстоких проявів стосовно дітей.

Сучасне суспільство - техногенне  - не може називатися цивілізацією, оскільки досягло певного науково-технічного прогресу та значно відстає за рівнем розвитку внутрішнього світу.

Природа існувала задовго до появи людини, людство ж з’явилось як її складова і може перебувати тільки в такій якості.

Щоби повніше використовувати власні духовні та фізичні резерви, слід не впадати в розпач через тимчасові слабості. Чим більш багата людина фізично й духовно, тим легше і природніше врівноважуються прояви її людської сутності.

У родині діти одержують перші навички здорового способу життя. Але лише здорова не тільки у фізичному , а й у соціально-моральному сенсі родина зможе виростити та виховати здорову в усіх відношеннях людину. В основі родини лежить любов усіх членів родини один до одного. Але є дві особливі людини, які дають початок родині, ростять нас. Це батько й мати - перші зразки мужності жіночності.

Діти та підлітки всмоктують у свою свідомість у першу чергу не наставляння, умовляння чи погрози, а ту атмосферу, яку створюють батьки, спілкуючись між собою та з оточуючими. Якими принципами керується родина, такі з них покладаються в основу ставлення до життя дітей.

Якщо родина веде здоровий спосіб життя, і панує доброзичливе ставлення один до одного, якщо в батьків немає шкідливих звичок і долучаються  здорового способу життя.

Як позначити для учнів рамки шкідливих звичок? Чому б не залучати курящих дітей до, які палять до "трудової терапії"? Буде цілком закономірно, якщо курці винесуть після уроків сміття або підметуть недокурки. Є підозра, що в багатьох пропаде бажання курити біля школи.

Є закон та адміністративна відповідальність за його порушення.

Мова цифр. Згідно з даними моніторингу серед учнів 5-11кл. спостерігається інтенсивне залучення до куріння, особливо дівчат. Серед дітей і молоді курять 49,5%. При цьому на долю дівчат - 40 % загального обігу цигарок, які викурює молодь. Тютюнові вироби діти починають вживати в середньому в 11,5 років, причому дівчатка починають робити це раніше хлопчиків.

Бути здоровим - це природне прагнення людини. Здоров’я означає не відсутність хвороб, а й фізичне, психічне, соціальне благополуччя.

Активна та здорова людина  надовго зберігає молодість, продовжуючи творчу діяльність, не дозволяючи "душі лінуватися".

Комментариев нет:

Отправить комментарий